Apple wprowadza płatności w złotówkach. Wbrew pozorom to bardzo zła wiadomość

Do tej pory Polacy mogli płacić za zakupy w App Storze jedynie w euro. Teraz możliwe będzie dokonywanie płatności w złotówkach. Niestety przelicznik nie jest korzystny.

Pixabay.com

Lokalne waluty w App Storze to zła wiadomość

Apple zapowiedział, że wkrótce, bo w ciągu 7 do 10 dni, wprowadzi w App Store'a system rozliczeń uwzględniający lokalne waluty Polski, Bułgarii, Czech, Rumunii oraz Węgier. Może wydawać się, że to dobra wiadomość, gdyż gigant zrobił ukłon w stronę polskiego klienta. Tak jednak nie jest. Dlaczego?

Gigant z Cupertino ujednolicając wycenę aplikacji w App Storze wprowadził różne jej poziomy (z ang. tiers). Pierwszy, ten najniższy poziom, oznaczał do niedawna, że za aplikację użytkownicy w Europie będą musieli zapłacić 0,99 euro, ale teraz cena wzrosła do 1,09 euro. Nie to jest jednak najgorsze.

Apple nie będzie nas już rozliczał w euro, a złotówkach. Firma przygotowała więc nowe poziomy dla naszej waluty. Według nich za aplikacje będziemy płacić nieco więcej niż dotychczas.

Ile zapłacimy teraz za aplikacje w sklepie Apple'a?

Podstawowy poziom wyceny dla Polski to teraz 4,99 zł. Oznacza to, że na najtańsze aplikacje wydamy jakieś 40 groszy więcej. Różnica rośnie wraz ze wzrostem poziomu wyceny danej pozycji:

  • Tier 5 w Polsce to 23,99 zł - do niedawno wynosił 4,99 euro, a obecnie jest warty 5,49 euro, co po przeliczeniu daje 23,06 zł (wg kursu euro z 19 maja);
  • Tier 10 w Polsce to 47,99 zł - do niedawno wynosił 9,99 euro, a obecnie jest warty 10,99 euro, co po przeliczeniu daje 46,14 zł (wg kursu euro z 19 maja).

Dokładne informacje na temat wyceny aplikacji w złotówkach możecie znaleźć na ]stronie Apple'a. Teraz dodam, że zmiany nie dotkną tylko wyceny aplikacji, ale także wewnętrznych mikropłatności i planów subskrypcyjnych.

Apple ma je automatycznie przenieść na lokalne poziomy wyceny. Firma ostrzega jednak przy tym, aby w nadchodzącym tygodniu nie aktywować automatycznie odnawianych subskrypcji, gdyż może wprowadzić to błędy przy przenoszeniu na poziomy wyceny w złotówkach.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: Apple

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Wartość Apple'a może w ciągu roku przekroczyć... bilion dolarów iPhone 8 - Apple ma problemy z czytnikiem linii papilarnych Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata iOS 10.3 z nowym systemem plików APFS. Co trzeba o nim wiedzieć Nowy iPad to jakiś żart. Apple wady przedstawia jako zalety Polacy znaleźli sposób, by zaoszczędzić na iPhone'ach Apple wkrótce uruchomi indyjskie fabryki iPhone’ów iPhone 8 będzie miał 5,8-calowy ekran w obudowie 4,7-calowca? Rozszerzona rzeczywistość to według Apple’a kolejny wielki krok Nowe patenty Apple’a. Cienko to widzę Słuchawki AirPods to jednorazówki! Eksperci z iFixit nie pozostawiają na nich suchej nitki iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED Apple chce przenieść wszystkie obliczenia z chmury do iPhone'a? Apple sprzedaje dużo. Teraz chce sprzedawać drożej Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy? 4 powody, dla których najlepiej kupować iPhone'y w wersji S iPhone 7 w rękach pierwszych recenzentów iPhone 7 został nowym królem wydajności Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie Nowości Apple’a, o których Tim Cook nie wspomniał podczas konferencji iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów Zoom optyczny to ściema. Premiera iPhone’a 7 okiem użytkownika iPhone’a 6s Apple: "Chcesz iPhone'a 7 w kolorze onyksu? Lepiej od razu kup etui" Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria?